Dostupnost:

Název obsahuje text:


Výrobci
Kategorie na stejné úrovni: Diktafony DVB-T přijímače Gramofony Hi-Fi Mediální přehrávače MP3 Přenosné přehrávače Radiobudíky Satelitní technika Stolní rádia Stolní rádia DAB TV antény TV ovladače TV zesilovače

Audio / Video - TV antény

Kategorie - Audio / Video - TV antény

Potřebuji DVB-T2 anténu?

Označení DVB-T2 pro antény je zavádějící, v podstatě se jedná o marketingový název. DVBT stejně jako DVB T2 jsou ve stejném UHF pásmu, tzn. přijímáte-li nyní DVB-T, bude anténa dostačující i pro nový standard DVB-T2.

Jaké jsou typy antén?

Antény se dělí na venkovní / vnitřní (pokojové), směrové / síta.
Pokojové antény lze využít pouze, pokud máte dostatečný signál (na domácí příjem DVB-T2 nejsou vhodné). V domácnosti se doporučují antény venkovní s výrazně kvalitnějším příjmem. Směrové antény přijímají signál s menším úhlem, je odolná proti rušení. Síto je plochá anténa, která zajistí příjem z většího úhlu, nicméně přijímá více rušení.

Při nákupu antény rozhodně nešetřete. Platí, že nejlepším zesilovačem je anténa. Máte-li slabou anténu, je nezbytné použít zesilovač, nicméně ten zesiluje vše, tzn. i rušení. Pokud je kvalitní anténa s dobrým příjmem, nedávejte zesilovač. Může se tak stát, že signál získá tak velkou intenzitu, že nejde naladit nic.

Jak silnou anténu koupit?

Hlavním parametrem antény je její zisk (označený v dB). V podstatě určuje výkon antény. Čím větší hodnota dB, tím lépe. Na krátké vzdálenosti postačí anténa se ziskem do 10 dB, na delší vzdálenosti se pak doporučuje 14-20 dB.  Je důležité počítat s délkou přívodního kabelu a jeho tloušťce. Ideální je koaxiální kabel v průměru nejméně 6mm. Útlum bude přibližně 1dB na délku 5m kabelu (na starém nekvalitním kabelu to může být o dost více). Další útlum je na rozbočovači (ten je závislý na počtu televizí a může být až 6 dB pro 3 televize).

Dalším důležitým parametrem je frekvenční rozsah. v ČR by měl byt v rozsahu 482–786 MHz.

  Zobrazit více

keywords: TV anteny dvb-t dvbt dab antena televizni uhf vhf venkovni 

Copyright © 2004-2023 EO.CZ