WD Red Plus / 8TB / HDD / 3.5" / SATA / 5640 RPM / Červená
Disky WD Red® Plus jsou navrženy tak, aby zvládaly pracovní zátěž náročných uživatelů a prostředí NAS malých a středních podniků. Technická specifikace:
|

Disky WD Red® Plus jsou navrženy tak, aby zvládaly pracovní zátěž náročných uživatelů a prostředí NAS malých a středních podniků. Technická specifikace:
Jak funguje HDD a kdy se vyplatí?
HDD ukládá data magneticky na rotující plotny. Rychlost čtení/zápisu je 100–220 MB/s — výrazně nižší než SSD, ale pro archivaci a zálohu dostačující. Hlavní výhoda: cena 1 TB se pohybuje od 800 Kč, zatímco SSD vyjde na 2–3× více. Pro OS a programy HDD nestačí, ale pro ukládání fotek, videí, hudby a záloh je stále nenahraditelný.
Seagate Exos — serverové a NAS disky pro náročné
Řada Seagate Exos je navržena pro 24/7 nepřetržitý provoz v serverech a NAS zařízeních. Klíčové vlastnosti:
Western Digital — barevné řady pro různé účely
Synology HAT série — disky pro Synology NAS
Synology vyrábí vlastní disky HAT5310 přímo optimalizované pro NAS zařízení Synology. Kapacita až 24 TB, 7 200 RPM, 5letá záruka a certifikace pro Synology DiskStation. Výhoda: plná kompatibilita bez varování v Synology DSM a prioritní podpora.
Technologie záznamu — CMR vs SMR
Serverové disky Dell a Ubiquiti
Pro serverové prostředí nabízíme Dell 2 TB SATA 7 200 RPM a Ubiquiti UACC-HDD-S 4TB — disky certifikované a optimalizované pro konkrétní serverové platformy (Dell PowerEdge, Ubiquiti UniFi). Garantují kompatibilitu a stabilitu v podnikové infrastruktuře.
Parametry při výběru HDD